Listopad 12, 2020

Home Sweet SPA


Sweet Home Spa Sp. z o.o.

Executive Summary

Sweet Home Spa Sp. z o.o. realizuje prace badawczo – rozwojowe nad opracowaniem innowacyjnego kremu do pielęgnacji okolic oczu. Produkt ten w przeciwieństwie do produktów z tej kategorii znanych i oferowanych na rynku kosmetycznym, będzie przeznaczony również dla osób cierpiących na przewlekłe choroby, których jednym z objawów jest obrzęk i zasinienie okolic oczu.

Spółka Sweet Home Spa pozyskała finansowanie z Funduszu Platinum Alfa sp. z o.o., który realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach Działania 1.3. Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: „Wsparcie Projektów badawczo – rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020”. Łączna kwota finansowania wyniesie 1.020.000 PLN,

Fundusz zakłada, że wprowadzona innowacja przyczyni się do poprawy komfortu psychicznego związanego z estetyką wyglądu, a także komfortu widzenia.

Projekt Badawczy

Epidemiologia obrzęków wokół oczu jest trudna do określenia, ponieważ jest objawem różnych chorób. Odsetek populacji cierpiących na choroby przewlekłe, u których mogą wystąpić obrzęki wokół oczu to: zaburzenia tarczycy – 7% populacji, alergiczne zapalenie nosa i spojówek szacuje się – 18%, nadciśnienie tętnicze występuje w – 32% populacji.

Celem projektu realizowanego przez Spółkę Sweet Home Spa jest opracowanie innowacyjnego kremu do pielęgnacji okolic oczu. Opracowana technologia będzie służyła rozwiązaniu problemu związanego obrzękiem okolic oczu towarzyszącego objawom cukrzycy, a także zaburzeń krążenia limfatycznego po aktywnym leczeniu onkologicznym.

W ramach projektu prowadzone będą szerokie prace badawcze i eksperymentalne, których celem będzie określenie optymalnego dla konsumenta składu kremu, przygotowanie instrukcji wytwarzania w oparciu o opracowaną recepturę, uzyskanie rekomendacji medycznej do stosowania u chorych przewlekle oraz potwierdzenie redukcji obrzęku i zasinienia okolic oczu przy zastosowaniu kremu.